EKİBİMİZ

Av.Ergun YAVAŞ

Av.Ergun YavaşAv. Ergun YAVAŞ, 02.05.1966 tarihinde Muğla/Milas-Bafa’da doğdu. İlk ve orta öğrenimini Bafa’da tamamladıktan sonra girdiği İzmir Maliye Okulu’nu 1983 yılında bitirdi. Aynı yıl Ankara Üniversitesi Hukuk Fakültesi’ne girdi. Bu arada, mecburi hizmet yükümlülüğü sebebiyle Maliye ve Gümrük Bakanlığı Ankara/Çubuk Vergi Dairesinde vergi memuru olarak çalışmaya başladı. Kısa bir süre sonra da,aynı Bakanlığın Başhukuk Müşavirliği’nde çalışmaya devam etti. 1989 yılında Hukuk Fakültesinden mezun olduktan sonra devlet memurluğundan istifa edip Ankara Barosu’nda avukatlık stajı yaptı.

Akabinde, İstanbul’da yaklaşık iki yıldır yürütmekte olduğu Hazine Avukatlığı görevinde iken, yazılı ve sözlü sınavı kazanmasının akabinde 1992 yılı Eylül ayında Gümrük Kontrolörlüğü mesleğine başladı. 2013 yılı Mayıs ayında Gümrük ve Ticaret Bakanlığı’ndaki Gümrük ve Ticaret Başmüfettişliği görevinden kendi isteği ile emekli oldu. Bu arada, yaklaşık üç yıl yurt dışında bulundu.

2013 yılı Eylül ayından bu yana da İstanbul Barosu’na kayıtlı serbest avukat olarak çalışmaktadır. Ayrıca, fiilen icra etmemekle birlikte Gümrük Müşavirliği belgesi hamilidir. Av. Ergun YAVAŞ’ın gümrük, dış ticaret, kaçakçılık ve kambiyo hukuku üzerine yayımlanmış kitap ve çok sayıda makale çalışması bulunmakta olup; esas itibariyle, uzmanlık alanı olan bu konular üzerine hukuki danışmanlık ve avukatlık hizmeti vermektedir.


Av.Şafak Bora BALTA

Av.Şafak Bora BaltaAv.Şafak Bora BALTA 18.12.1980 tarihinde RİZE ili Pazar ilçesinde dünyaya gelmiştir. İlköğrenimini Pendik merkez ilkokulunda tamamladıkdan sonra orta ve lise öğrenimine Marmara Kolejinde devam etmiştir. 2000 yılında Marmara üniversitesi hukuk fakültesinde eğitimine devam etmiş ve bu fakülteden mezun olmuştur. Öğrencilik hayatından itibaren çeşitli hukuk bürolarında görev almış ve 2011 yılında kendi hukuk bürosunu açmış olup 2014 yılından itibaren ise Av.Ergun YAVAŞ ile birlikte mesleki hayatını icra etmektedir. İngilizce, İspanyolca ve Almanca dahil 4 dil bilmektedir.

Av. Ergun YAVAŞ

+90 (212) 224 33 38